Shelagh ROBERTS : 2η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 24-07-1984 / 05-04-1987 : Ομάδα των Ευρωπαίων Δημοκρατών - Μέλος
  • 06-04-1987 / 24-07-1989 : Ομάδα των Ευρωπαίων Δημοκρατών - Αντιπρόεδρος

Εθνικά κόμματα 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Conservative and Unionist Party (Ηνωμένο Βασίλειο)

Πρόεδρος 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Επιτροπή Εξωτερικών Οικονομικών Σχέσεων

βουλευτές 

  • 21-01-1987 / 13-03-1989 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Αυστραλία και τη Νέα Ζηλανδία
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Επιτροπή Εξωτερικών Οικονομικών Εχτέρεων
  • 14-03-1989 / 24-07-1989 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Αυστραλία και τη Νέα Ζηλανδία

Αναπληρώτρια 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Επιτροπή για τα Δικαιώματα της Γυναίκας
  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Επιτροπή Ενέργειας, ΄Ερευνας καιΤεχνολογι
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Επιτροπή Προύπολογισμόν