Tommaso ROSSI : 2η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 28-01-1985 / 24-07-1989 : Κομμουνιστική ομάδα και Προσκείμενοι - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 28-01-1985 / 24-07-1989 : Partito comunista italiano (Ιταλία)

βουλευτές 

  • 11-02-1985 / 20-01-1987 : Επιτροπή Γεωργίας, Αλιείας και Τροφίμων
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Επιτροπή Γεωργίας, Αλιείας και Αγροτικής Ανάπτυξης
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Μάλτα