Marcel Gh.A.A. REMACLE : 2η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Σοσιαλιστική Ομάδα - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Parti socialiste (Βέλγιο)

βουλευτές 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Επιτροπή Μεταφορών
  • 12-02-1985 / 09-03-1986 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Λαϊκή Δημοκρατία της Κίνας
  • 10-03-1986 / 20-01-1987 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Λαϊκή Δημοκρατία της Κίνας
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Επιτροπή Μεταφοπών και Τουρισμού

Αναπληρωτής 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Επιτροπή Γεωργίας, Αλιείας και Τροφίμων
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Επιτροπή Προύπολογισμόν