Mario RIGO : 2η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Σοσιαλιστική Ομάδα - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Partito socialista italiano (Ιταλία)

βουλευτές 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Επιτροπή Προϋπολογισμών
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Επιτροπή Προύπολογισμόν
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Τουρκία
  • 14-03-1989 / 24-07-1989 : Αντιπροσωπεια ατη Μικτή Κοιθοβουλευτική Επιτροπή ΕΟΚ-Τουρκίας

Αναπληρωτής 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Επιτροπή Ελέγχου του Προϋπολογισμού
  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Επιτροπή Ενέργειας, ΄Ερευνας καιΤεχνολογι
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Επιτροπή Γεωργίας, Αλιείας και Αγροτικής Ανάπτυξης
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Επιτροπή Κονονισμού, Ελέχου της Ενρολής και Ασολιών