Jeanette OPPENHEIM : 2η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Ομάδα των Ευρωπαίων Δημοκρατών - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Det konservative folkeparti (Δανία)

βουλευτές 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Επιτροπή Οικονομικής, Νομισματικής και Βιομηχανικής Πολιτικής
  • 12-02-1985 / 09-03-1986 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Νότιας Αμερικής
  • 19-02-1986 / 20-01-1987 : Επιτροπή Κανονισμού και Αναφορών
  • 10-03-1986 / 20-01-1987 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Νότιας Αμερικής
  • 21-01-1987 / 13-03-1989 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Κεντρικής Αμερικής και της Ομάδα Κομταδόρα
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Επιτροπή Αναφοπών
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Επιτροπή Οικονομικήςμ Νομισματικής και Βιομηχανικής Πολιτικής
  • 14-03-1989 / 24-07-1989 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Κεντρικής Αμερικής και της Ομάδα Κομταδόρα

Αναπληρώτρια 

  • 26-07-1984 / 22-10-1984 : Επιτροπή Κανονισμού και Αναφορών
  • 26-07-1984 / 15-11-1984 : Επιτροπή Νομικών Θεμάτων και Δικαιωμάτων των Πολιτών
  • 23-10-1984 / 11-02-1986 : Επιτροπή Προϋπολογισμών
  • 16-11-1984 / 18-02-1986 : Επιτροπή Κανονισμού και Αναφορών
  • 12-02-1986 / 20-01-1987 : Επιτροπή Νομικών Θεμάτων και Δικαιωμάτων των Πολιτών
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Επιτροπή Μεταφοπών και Τουρισμού