Marcelle LENTZ-CORNETTE : 2η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 24-07-1984 / 08-09-1985 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος (Χριστιανοδημοκράτες) - Μέλος
  • 09-09-1985 / 24-07-1989 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος (Χριστιανοδημοκράτες) - Μέλος του προεδρείου

Εθνικά κόμματα 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Parti chrétien social (Λουξεμβούργο)

βουλευτές 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Επιτροπή Ελέγχου του Προϋπολογισμού
  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Επιτροπή Περιβάλλοντος, Δημοσίας Υγείας και Προστασίας των Καταναλωτών
  • 12-02-1985 / 09-03-1986 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Κεντρικής Αμερικής και της Ομάδα Κομταδόρα
  • 10-03-1986 / 20-01-1987 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Κεντρικής Αμερικής και της Ομάδα Κομταδόρα
  • 21-01-1987 / 13-03-1989 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Κεντρικής Αμερικής και της Ομάδα Κομταδόρα
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Επιτροπή Περιβάλλοντος, Δημόσιας Υγείας και Προστασίας των Καταναλωτών
  • 10-10-1988 / 24-07-1989 : Επιτροπή Ελέγχου του Προϋπολογισμού
  • 14-03-1989 / 24-07-1989 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Κεντρικής Αμερικής και της Ομάδα Κομταδόρα

Αναπληρώτρια 

  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Επιτροπή Ελέγχου του Προϋπολογισμού