Charles-Emile LOO : 2η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Σοσιαλιστική Ομάδα - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Parti socialiste (Γαλλία)

βουλευτές 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Επιτροπή Ανάπτυξης και Συνεργασίας
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Επιτροπή Αγάπτυξνς και Συωεργασίας

Αναπληρωτής 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Επιτροπή Μεταφορών
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Επιτροπή Μεταφοπών και Τουρισμού