Eileen LEMASS : 2η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Ομάδα Συνασπισμού των Ευρωπαίων Δημοκρατών - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Fianna Fáil Party (Ιρλανδία)

Πρόεδρος 

  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Επιτροπή Νεότητας, Πολιτισμού, Παιδείας, Πληροφοριών και Αθλητισμού

βουλευτές 

  • 26-07-1984 / 09-06-1986 : Επιτροπή Περιφερειακής Πολιτικής και_Χωροταξίας
  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Επιτροπή για τα Δικαιώματα της Γυναίκας
  • 12-02-1985 / 09-03-1986 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Κύπρο
  • 10-03-1986 / 20-01-1987 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Κύπρο
  • 10-06-1986 / 20-01-1987 : Επιτροπή Περιβάλλοντος, Δημοσίας Υγείας και Προστασίας των Καταναλωτών
  • 21-01-1987 / 22-01-1987 : Επιτροπή για τα Δικαιώνατα της Γυναίκος

Αναπληρώτρια 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Επιτροπή Νεότητας, Πολιτισμού, Παιδείας,
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Επιτροπή για τα Δικαιώνατα της Γυναίκος
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Επιτροπή Προύπολογισμόν