Yvonne M.C.Th. van ROOY : 2η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 24-07-1984 / 30-10-1986 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος (Χριστιανοδημοκράτες) - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 24-07-1984 / 30-10-1986 : Christen Democratisch Appèl (Κάτω Χώρες)

βουλευτές 

  • 26-07-1984 / 30-10-1986 : Επιτροπή Εξωτερικών Οικονομικών Σχέσεων
  • 12-02-1985 / 09-03-1986 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Νότιας Ασίας
  • 10-03-1986 / 30-10-1986 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Νότιας Ασίας

Αναπληρώτρια 

  • 26-07-1984 / 30-10-1986 : Επιτροπή Οικονομικής, Νομισματικής και Βιομηχανικής Πολιτικής
  • 26-07-1984 / 30-10-1986 : Επιτροπή για τα Δικαιώματα της Γυναίκας