Bram van der LEK : 2η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 24-07-1984 / 09-03-1986 : Ομάδα "Ουράνιο Τόξο": Ομοσπονδία του Ευρωπαϊκού Συνασπισμού Πράσινων και Εναλλακτικών, του Agalev-Ecolo, του Λαΐκού Κινήματος Δανίας ενάντια στη Συμμετοχή στην Ευρωπαϊκή Κοινότητα, και της Ελεύθερης Ευρωπαϊκής Συμμαχίαςμ στα πλαίσια του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου - Πρόεδρος
  • 10-03-1986 / 24-07-1989 : Ομάδα "Ουράνιο Τόξο": Ομοσπονδία του Ευρωπαϊκού Συνασπισμού Πράσινων και Εναλλακτικών, του Agalev-Ecolo, του Λαΐκού Κινήματος Δανίας ενάντια στη Συμμετοχή στην Ευρωπαϊκή Κοινότητα, και της Ελεύθερης Ευρωπαϊκής Συμμαχίαςμ στα πλαίσια του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Pacifistisch Socialistische Partij (Κάτω Χώρες)

βουλευτές 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Επιτροπή Περιβάλλοντος, Δημοσίας Υγείας και Προστασίας των Καταναλωτών
  • 12-02-1985 / 31-12-1985 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Επιτροπή Ευρωπαϊκό/Cortes Generales της Ισπανίας
  • 21-01-1987 / 13-03-1987 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις Ηνωμένες Πολιτείες
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Πολιτική Επιτροπή
  • 14-03-1989 / 24-07-1989 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις Ηνωμένες Πολιτείες

Αναπληρωτής 

  • 09-09-1985 / 20-01-1987 : Επιτροπή Νομικών Θεμάτων και Δικαιωμάτων των Πολιτών
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Επιτροπή Αναφοπών
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Επιτροπή Περιβάλλοντος, Δημόσιας Υγείας και Προστασίας των Καταναλωτών