Claus TOKSVIG : 2η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 24-07-1984 / 10-02-1985 : Ομάδα των Ευρωπαίων Δημοκρατών - Μέλος
  • 11-02-1985 / 05-10-1986 : Ομάδα των Ευρωπαίων Δημοκρατών - Αντιπρόεδρος
  • 06-10-1986 / 05-04-1987 : Ομάδα των Ευρωπαίων Δημοκρατών - Αντιπρόεδρος
  • 06-04-1987 / 05-11-1988 : Ομάδα των Ευρωπαίων Δημοκρατών - Αντιπρόεδρος

Εθνικά κόμματα 

  • 24-07-1984 / 05-11-1988 : Det konservative folkeparti (Δανία)

Πρόεδρος 

  • 21-01-1987 / 05-11-1988 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Νορβηγία

Αντιπρόεδρος 

  • 20-10-1986 / 19-01-1987 : Ευρωπαίκο Κοινοβουλιο
  • 20-10-1986 / 19-01-1987 : Προεδρείο του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου

βουλευτές 

  • 26-07-1984 / 18-02-1986 : Επιτροπή Θεσμικών Θεμάτων
  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Επιτροπή Ενέργειας, ΄Ερευνας καιΤεχνολογι
  • 21-01-1987 / 05-11-1988 : Πολιτική Επιτροπή

Αναπληρωτής 

  • 26-07-1984 / 10-07-1985 : Επιτροπή Πολιτική
  • 11-07-1985 / 20-01-1987 : Επιτροπή Μεταφορών
  • 21-01-1987 / 05-11-1988 : Επιτροπή Ενεργείας, Ερευνας και Τεχνολογίας