Nikolaos GAZIS : 2η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Μέλος 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Σοσιαλιστική Ομάδα - Μέλος

Μέλος 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Πανελλήνιο Σοσιαλιστικό Κίνημα (Ελλάδα)

Αντιπρόεδρος 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Επιτροπή Νομικών Θεμάτων και Δικαιωμάτων των Πολιτών

Μέλος 

  • 26-07-1984 / 08-10-1984 : Επιτροπή Κανονισμού και Αναφορών
  • 12-02-1985 / 09-03-1986 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Γιουγκοσλαβία
  • 10-03-1986 / 20-01-1987 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Γιουγκοσλαβία
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Επιτροπή Νομικών Θεμάτων και Δικαιωμάτων των Πολιτών

Αναπληρωτής 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Επιτροπή Μεταφορών
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Επιτροπή Κοινωνικών Υποθέσεων και Απασχόλησης