Gérard LONGUET : 2η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 24-07-1984 / 12-12-1985 : Φιλελεύθερη και Δημοκρατική Ομάδα - Μέλος
  • 13-12-1985 / 19-03-1986 : Φιλελεύθερη, Δημοκρατική και Μεταρρυθμιστική Ομάδα - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 24-07-1984 / 19-03-1986 : Parti républicain (Γαλλία)

βουλευτές 

  • 26-07-1984 / 10-02-1985 : Επιτροπή Κοινωνικών Υποθέσεων και Απασχόλησης
  • 11-02-1985 / 19-03-1986 : Επιτροπή Ενέργειας, ΄Ερευνας καιΤεχνολογι
  • 12-02-1985 / 09-03-1986 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τα Κράτη του Κόλπου

Αναπληρωτής 

  • 26-07-1984 / 10-02-1985 : Επιτροπή Περιφερειακής Πολιτικής και_Χωροταξίας