Anne-Marie A. LIZIN : 2η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 24-07-1984 / 09-05-1988 : Σοσιαλιστική Ομάδα - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 24-07-1984 / 09-05-1988 : Parti socialiste (Βέλγιο)

βουλευτές 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Επιτροπή για τα Δικαιώματα της Γυναίκας
  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Επιτροπή Ενέργειας, ΄Ερευνας καιΤεχνολογι
  • 12-02-1985 / 09-03-1986 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Νότιας Αμερικής
  • 10-03-1986 / 20-01-1987 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Νότιας Αμερικής
  • 21-01-1987 / 09-05-1988 : Επιτροπή Ενεργείας, Ερευνας και Τεχνολογίας
  • 21-01-1987 / 09-05-1988 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Ανατολικής Ευρώπης - Ομάδα ΙI

Αναπληρώτρια 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Επιτροπή Οικονομικής, Νομισματικής και Βιομηχανικής Πολιτικής
  • 21-01-1987 / 09-05-1988 : Επιτροπή για τα Δικαιώνατα της Γυναίκος
  • 21-01-1987 / 09-05-1988 : Επιτροπή Νεότητας, Πολιτισμού, Παιδείας, Πληροφοριών και Αθλητισμού