Konstantinos FILINIS : 2η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 28-01-1985 / 16-02-1988 : Κομμουνιστική ομάδα και Προσκείμενοι - Μέλος
  • 17-02-1988 / 24-07-1989 : Κομμουνιστική ομάδα και Προσκείμενοι - Αντιπρόεδρος

Εθνικά κόμματα 

  • 28-01-1985 / 24-07-1989 : Ελλινικη Αριστερα (Ελλάδα)

βουλευτές 

  • 11-02-1985 / 20-01-1987 : Επιτροπή Οικονομικής, Νομισματικής και Βιομηχανικής Πολιτικής
  • 12-02-1985 / 09-03-1986 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τον Καναδά
  • 10-03-1986 / 20-01-1987 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τον Καναδά
  • 21-01-1987 / 13-03-1989 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τον Καναδά
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Επιτροπή Περιφερειακής Πολιτικής και Χωροταξίας
  • 14-03-1989 / 24-07-1989 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τον Καναδά

Αναπληρωτής 

  • 28-01-1985 / 20-01-1987 : Επιτροπή Γεωργίας, Αλιείας και Τροφίμων
  • 28-01-1985 / 20-01-1987 : Επιτροπή Πολιτική
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Επιτροπή Αγάπτυξνς και Συωεργασίας