Georges H. DONNEZ : 1η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Φιλελεύθερη και Δημοκρατική Ομάδα - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Union pour la France en Europe (Γαλλία)

βουλευτές 

  • 20-07-1979 / 20-01-1982 : Νομική Επιτροπή
  • 21-01-1982 / 23-07-1984 : Πολιτική Επιτροπή
  • 11-04-1983 / 23-07-1984 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Λαϊκή Δημοκρατία της Κίνας