DOURO : 2η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 24-07-1984 / 05-10-1986 : Ομάδα των Ευρωπαίων Δημοκρατών - Μέλος
  • 06-10-1986 / 05-04-1987 : Ομάδα των Ευρωπαίων Δημοκρατών - Μέλος του προεδρείου
  • 06-04-1987 / 24-07-1989 : Ομάδα των Ευρωπαίων Δημοκρατών - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Conservative and Unionist Party (Ηνωμένο Βασίλειο)

Πρόεδρος 

  • 12-02-1985 / 31-12-1985 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Επιτροπή Ευρωπαϊκό/Cortes Generales της Ισπανίας

Αντιπρόεδρος 

  • 28-02-1985 / 20-01-1987 : Επιτροπή Πολιτική
  • 21-01-1987 / 13-04-1987 : Πολιτική Επιτροπή

βουλευτές 

  • 26-07-1984 / 14-02-1985 : Επιτροπή Προϋπολογισμών
  • 14-04-1987 / 24-07-1989 : Πολιτική Επιτροπή

Αναπληρωτής 

  • 26-07-1984 / 15-02-1985 : Επιτροπή Πολιτική