André ROSSI : 2η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 24-07-1984 / 12-12-1985 : Φιλελεύθερη και Δημοκρατική Ομάδα - Μέλος
  • 13-12-1985 / 05-09-1986 : Φιλελεύθερη, Δημοκρατική και Μεταρρυθμιστική Ομάδα - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 24-07-1984 / 12-12-1984 : Parti républicain (Γαλλία)
  • 13-12-1984 / 31-12-1984 : Union pour la France en Europe (Γαλλία)
  • 01-01-1985 / 05-09-1986 : Parti radical (Γαλλία)

βουλευτές 

  • 26-07-1984 / 05-09-1986 : Επιτροπή Προϋπολογισμών
  • 12-02-1985 / 09-03-1986 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Νότιας Αμερικής