Robert DELOROZOY : 3η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 31-03-1993 / 18-07-1994 : Φιλελεύθερη, Δημοκρατική και Μεταρρυθμιστική Ομάδα - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 31-03-1993 / 18-07-1994 : Parti républicain (Γαλλία)

βουλευτές 

  • 23-04-1993 / 18-07-1994 : Επιτροπή Εξωτερικών Υποθέσεων και Ασφάλειας
  • 28-05-1993 / 18-07-1994 : Υποεπιτροπή για τα Δικαιώματα του Ανθρώπου
  • 21-06-1993 / 16-09-1993 : Μέλη του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στη Συνέλευση ΄Ισης Εκπροσώπησης όσον αφορά τη Συμφωνία μεταξύ των κρατών
  • 17-09-1993 / 18-07-1994 : Μέλη του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στη Συνέλευση ΄Ισης Εκπροσώπησης όσον αφορά τη Συμφωνία μεταξύ των κρατών