Pancrazio DE PASQUALE : 2η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Κομμουνιστική ομάδα και Προσκείμενοι - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Partito comunista italiano (Ιταλία)

Πρόεδρος 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Επιτροπή Περιφερειακής Πολιτικής και_Χωροταξίας
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Επιτροπή Περιφερειακής Πολιτικής και Χωροταξίας

βουλευτές 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Επιτροπή Κανονισμού και Αναφορών
  • 12-02-1985 / 31-12-1985 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Επιτροπή Ευρωπαϊκό/Cortes Generales της Ισπανίας

Αναπληρωτής 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Επιτροπή Γεωργίας, Αλιείας και Τροφίμων
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Επιτροπή Γεωργίας, Αλιείας και Αγροτικής Ανάπτυξης