Anne-Marie DUPUY : 2η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 24-07-1984 / 31-12-1988 : Ομάδα Συνασπισμού των Ευρωπαίων Δημοκρατών - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 24-07-1984 / 31-12-1988 : Rassemblement pour la République (Γαλλία)

βουλευτές 

  • 26-07-1984 / 04-06-1986 : Επιτροπή Περιβάλλοντος, Δημοσίας Υγείας και Προστασίας των Καταναλωτών
  • 12-02-1985 / 09-03-1986 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Ελβετία
  • 10-03-1986 / 20-01-1987 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Ελβετία
  • 10-06-1986 / 20-01-1987 : Επιτροπή Ανάπτυξης και Συνεργασίας
  • 21-01-1987 / 03-12-1987 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Κύπρο
  • 21-01-1987 / 31-12-1988 : Επιτροπή Περιβάλλοντος, Δημόσιας Υγείας και Προστασίας των Καταναλωτών

Αναπληρώτρια 

  • 26-07-1984 / 14-01-1985 : Επιτροπή Πολιτική
  • 15-01-1985 / 17-09-1986 : Επιτροπή Κοινωνικών Υποθέσεων και Απασχόλησης
  • 05-06-1986 / 20-01-1987 : Επιτροπή Περιβάλλοντος, Δημοσίας Υγείας και Προστασίας των Καταναλωτών
  • 21-01-1987 / 31-12-1988 : Επιτροπή Αγάπτυξνς και Συωεργασίας