Michel DEBATISSE : 2η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 24-07-1984 / 05-04-1987 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος (Χριστιανοδημοκράτες) - Αντιπρόεδρος
  • 06-04-1987 / 24-07-1989 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος (Χριστιανοδημοκράτες) - Αντιπρόεδρος

Εθνικά κόμματα 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Union pour la démocratie française (Γαλλία)

βουλευτές 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Επιτροπή Γεωργίας, Αλιείας και Τροφίμων
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Επιτροπή Γεωργίας, Αλιείας και Αγροτικής Ανάπτυξης
  • 14-10-1987 / 24-07-1989 : Επιτροπή Αγάπτυξνς και Συωεργασίας

Αναπληρωτής 

  • 26-07-1984 / 10-03-1985 : Επιτροπή Εξωτερικών Οικονομικών Σχέσεων
  • 11-03-1985 / 20-01-1987 : Επιτροπή Προϋπολογισμών
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Επιτροπή Προύπολογισμόν