Michel DEBATISSE : 3η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 06-04-1992 / 18-07-1994 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος (Χριστιανοδημοκράτες) - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 06-04-1992 / 18-07-1994 : Centre des démocrates sociaux (Γαλλία)

βουλευτές 

  • 15-05-1992 / 18-07-1994 : Επιτροπή Ανάπτυξης και Συνεργασίας
  • 08-06-1992 / 10-02-1993 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Εσθονία, τη Λεττονία και τη Λιθουανία
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Εσθονία, τη Λεττονία και τη Λιθουανία
  • 28-05-1993 / 16-09-1993 : Μέλη του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στη Συνέλευση ΄Ισης Εκπροσώπησης όσον αφορά τη Συμφωνία μεταξύ των κρατών
  • 17-09-1993 / 18-07-1994 : Μέλη του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στη Συνέλευση ΄Ισης Εκπροσώπησης όσον αφορά τη Συμφωνία μεταξύ των κρατών
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Εσθονία, τη Λεττονία και τη Λιθουανία