Rosario ROMEO : 2η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 24-07-1984 / 12-12-1985 : Φιλελεύθερη και Δημοκρατική Ομάδα - Αντιπρόεδρος
  • 13-12-1985 / 16-03-1987 : Φιλελεύθερη, Δημοκρατική και Μεταρρυθμιστική Ομάδα - Αντιπρόεδρος

Εθνικά κόμματα 

  • 24-07-1984 / 16-03-1987 : Partito repubblicano italiano (Ιταλία)

βουλευτές 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Επιτροπή Περιφερειακής Πολιτικής και_Χωροταξίας
  • 21-01-1987 / 16-03-1987 : Επιτροπή Θεσμικών Θεμάτων

Αναπληρωτής 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Επιτροπή Θεσμικών Θεμάτων