Pino ROMUALDI : 2η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 24-07-1984 / 22-05-1988 : Ομάδα των Κομμάτων της Ευρωπαϊκής Δεξιάς - Αντιπρόεδρος

Εθνικά κόμματα 

  • 24-07-1984 / 22-05-1988 : Movimento sociale italiano - Destra nazionale (Ιταλία)

βουλευτές 

  • 26-07-1984 / 17-04-1986 : Επιτροπή Κανονισμού και Αναφορών
  • 26-07-1984 / 17-04-1986 : Επιτροπή Οικονομικής, Νομισματικής και Βιομηχανικής Πολιτικής
  • 18-04-1986 / 20-01-1987 : Επιτροπή Πολιτική
  • 21-01-1987 / 22-05-1988 : Επιτροπή Κονονισμού, Ελέχου της Ενρολής και Ασολιών
  • 21-01-1987 / 22-05-1988 : Πολιτική Επιτροπή

Αναπληρωτής 

  • 24-09-1984 / 20-01-1987 : Επιτροπή Θεσμικών Θεμάτων
  • 24-09-1984 / 20-01-1987 : Επιτροπή Ενέργειας, ΄Ερευνας καιΤεχνολογι
  • 24-09-1984 / 20-01-1987 : Επιτροπή Πολιτική
  • 21-01-1987 / 22-05-1988 : Επιτροπή Θεσμικών Θεμάτων