Antonino TRIPODI : 2η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 24-07-1984 / 19-08-1988 : Ομάδα των Κομμάτων της Ευρωπαϊκής Δεξιάς - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 24-07-1984 / 19-08-1988 : Movimento sociale italiano - Destra nazionale (Ιταλία)

βουλευτές 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Επιτροπή Νεότητας, Πολιτισμού, Παιδείας,
  • 12-02-1985 / 09-03-1986 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Λαϊκή Δημοκρατία της Κίνας
  • 10-03-1986 / 20-01-1987 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Λαϊκή Δημοκρατία της Κίνας
  • 21-01-1987 / 19-08-1988 : Επιτροπή Νεότητας, Πολιτισμού, Παιδείας, Πληροφοριών και Αθλητισμού
  • 21-01-1987 / 19-08-1988 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Λαϊκή Δημοκρατία της Κίνας