August M.C. DE WINTER : 2η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 24-07-1984 / 12-12-1985 : Φιλελεύθερη και Δημοκρατική Ομάδα - Μέλος
  • 13-12-1985 / 24-07-1989 : Φιλελεύθερη, Δημοκρατική και Μεταρρυθμιστική Ομάδα - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 24-07-1984 / 31-12-1984 : Partij voor vrijheid en vooruitgang (Europese Liberalen en Demokraten) (Βέλγιο)
  • 01-01-1985 / 24-07-1989 : Partij voor vrijheid en vooruitgang (Βέλγιο)

βουλευτές 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Επιτροπή Εξωτερικών Οικονομικών Σχέσεων
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Επιτροπή Νομικών Θεμάτων και Δικαιωμάτων των Πολιτών

Αναπληρωτής 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Επιτροπή Μεταφορών
  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Επιτροπή Οικονομικής, Νομισματικής και Βιομηχανικής Πολιτικής
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Επιτροπή Οικονομικήςμ Νομισματικής και Βιομηχανικής Πολιτικής