Chrysanthos DIMITRIADIS : 2η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 24-07-1984 / 15-11-1987 : Ομάδα των Κομμάτων της Ευρωπαϊκής Δεξιάς - Αντιπρόεδρος
  • 16-11-1987 / 31-07-1988 : Ομάδα των Κομμάτων της Ευρωπαϊκής Δεξιάς - Αντιπρόεδρος

Εθνικά κόμματα 

  • 24-07-1984 / 31-07-1988 : null (Ελλάδα)

Αντιπρόεδρος 

  • 21-01-1987 / 31-07-1988 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Κύπρο

βουλευτές 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Επιτροπή Ελέγχου του Προϋπολογισμού
  • 12-02-1985 / 09-03-1986 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Ελβετία
  • 10-03-1986 / 20-01-1987 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Κύπρο
  • 18-04-1986 / 20-01-1987 : Επιτροπή Οικονομικής, Νομισματικής και Βιομηχανικής Πολιτικής
  • 18-04-1986 / 20-01-1987 : Επιτροπή Κανονισμού και Αναφορών
  • 21-01-1987 / 31-07-1988 : Επιτροπή Αναφοπών
  • 21-01-1987 / 31-07-1988 : Επιτροπή Ελέγχου του Προϋπολογισμού

Αναπληρωτής 

  • 24-09-1984 / 16-12-1985 : Επιτροπή Προϋπολογισμών
  • 24-09-1984 / 17-04-1986 : Επιτροπή Κανονισμού και Αναφορών
  • 21-01-1987 / 31-07-1988 : Επιτροπή Κονονισμού, Ελέχου της Ενρολής και Ασολιών
  • 21-01-1987 / 31-07-1988 : Επιτροπή Οικονομικήςμ Νομισματικής και Βιομηχανικής Πολιτικής