Magdeleine ANGLADE : 2η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 24-07-1984 / 11-10-1987 : Ομάδα Συνασπισμού των Ευρωπαίων Δημοκρατών - Μέλος
  • 12-10-1987 / 24-07-1989 : Ομάδα Συνασπισμού των Ευρωπαίων Δημοκρατών - Μέλος του προεδρείου

Εθνικά κόμματα 

  • 24-07-1984 / 07-02-1988 : Centre national des indépendents et paysans (Γαλλία)
  • 08-02-1988 / 24-07-1989 : Centre national des indépendants (Γαλλία)

Αντιπρόεδρος 

  • 21-01-1987 / 13-03-1989 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις Ηνωμένες Πολιτείες
  • 14-03-1989 / 24-07-1989 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις Ηνωμένες Πολιτείες

βουλευτές 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Επιτροπή Πολιτική
  • 21-01-1987 / 20-02-1987 : Επιτροπή Οικονομικήςμ Νομισματικής και Βιομηχανικής Πολιτικής
  • 22-01-1987 / 24-07-1989 : Επιτροπή για τα Δικαιώνατα της Γυναίκος
  • 20-02-1987 / 18-12-1987 : Επιτροπή Ελέγχου του Προϋπολογισμού

Αναπληρώτρια 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Επιτροπή Κοινωνικών Υποθέσεων και Απασχόλησης
  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Επιτροπή Θεσμικών Θεμάτων
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Πολιτική Επιτροπή