Rudi ARNDT : 2η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Σοσιαλιστική Ομάδα - Πρόεδρος

Εθνικά κόμματα 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Sozialdemokratische Partei Deutschlands (Γερμανία)

βουλευτές 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Επιτροπή Προϋπολογισμών
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Επιτροπή Προύπολογισμόν

Αναπληρωτής 

  • 12-09-1984 / 20-01-1987 : Επιτροπή Ελέγχου του Προϋπολογισμού
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Επιτροπή Ελέγχου του Προϋπολογισμού