Giuseppe AMADEI : 2η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Σοσιαλιστική Ομάδα - Μέλος του προεδρείου

Εθνικά κόμματα 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Partito socialista democratico italiano (Ιταλία)

Πρόεδρος 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Επιτροπή Κανονισμού και Αναφορών
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Επιτροπή Κονονισμού, Ελέχου της Ενρολής και Ασολιών

βουλευτές 

  • 26-07-1984 / 27-07-1984 : Επιτροπή Θεσμικών Θεμάτων
  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Επιτροπή Πολιτική
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Πολιτική Επιτροπή
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Επιτροπή Αναφοπών

Αναπληρωτής 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Επιτροπή Εξωτερικών Οικονομικών Σχέσεων
  • 21-07-1987 / 24-07-1989 : Επιτροπή Γεωργίας, Αλιείας και Αγροτικής Ανάπτυξης