José María ALVAREZ DE EULATE PEÑARANDA : 2η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 01-01-1986 / 05-04-1987 : Ομάδα των Ευρωπαίων Δημοκρατών - Μέλος
  • 06-04-1987 / 05-07-1987 : Ομάδα των Ευρωπαίων Δημοκρατών - Μέλος του προεδρείου
  • 06-07-1987 / 24-07-1989 : Ομάδα των Ευρωπαίων Δημοκρατών - Μέλος του προεδρείου

Εθνικά κόμματα 

  • 01-01-1986 / 05-07-1987 : Coalición Popular (Ισπανία)
  • 06-07-1987 / 24-07-1989 : Alianza Popular (AP) (Ισπανία)

βουλευτές 

  • 16-01-1986 / 20-01-1987 : Επιτροπή Περιφερειακής Πολιτικής και_Χωροταξίας
  • 10-03-1986 / 20-01-1987 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με της Βορείου Ευρώπης και το Σκανδινανικών χωρπων
  • 21-01-1987 / 13-03-1989 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Ανατολικής Ευρώπης - Ομάδα ΙI
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Επιτροπή Περιφερειακής Πολιτικής και Χωροταξίας

Αναπληρωτής 

  • 18-02-1986 / 20-01-1987 : Επιτροπή Οικονομικής, Νομισματικής και Βιομηχανικής Πολιτικής
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Επιτροπή Οικονομικήςμ Νομισματικής και Βιομηχανικής Πολιτικής