Victor ABENS : 2η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 24-07-1984 / 05-04-1987 : Σοσιαλιστική Ομάδα - Αντιπρόεδρος
  • 06-04-1987 / 24-07-1989 : Σοσιαλιστική Ομάδα - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Parti ouvrier socialiste luxembourgeois (Λουξεμβούργο)

Αντιπρόεδρος 

  • 11-02-1985 / 31-12-1985 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Επιτροπή Ευρωπαϊκό/Cortes Generales της Ισπανίας

βουλευτές 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Επιτροπή Προϋπολογισμών
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Επιτροπή Νεότητας, Πολιτισμού, Παιδείας, Πληροφοριών και Αθλητισμού

Αναπληρωτής 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Επιτροπή Γεωργίας, Αλιείας και Τροφίμων
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Επιτροπή Προύπολογισμόν