Aldo DE MATTEO : 3η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 17-03-1992 / 18-07-1994 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος (Χριστιανοδημοκράτες) - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 17-03-1992 / 18-07-1994 : Democrazia cristiana (Ιταλία)

βουλευτές 

  • 11-05-1992 / 10-02-1993 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Αυστραλία και τη Νέα Ζηλανδία
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Αυστραλία και τη Νέα Ζηλανδία
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Αυστραλία και τη Νέα Ζηλανδία

Αναπληρωτής 

  • 04-05-1992 / 18-07-1994 : Επιτροπή Εξωτερικών Υποθέσεων και Ασφάλειας
  • 04-05-1992 / 18-07-1994 : Επιτροπή Πολιτισμού, Νεότητας, Παιδείας και Μέσων Ενημέρωσης