Javier AREITIO TOLEDO : 4η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος (Χριστιανοδημοκράτες) - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Partido Popular (Ισπανία)

βουλευτές 

  • 21-07-1994 / 19-07-1995 : Προσωρινή Επιτροπή για την Απασχόληση
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Επιτροπή Οικονομικής, Νομισματικής και Βιομηχανικής Πολιτικής
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις Ηνωμένες Πολιτείες
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις Ηνωμένες Πολιτείες
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις Ηνωμένες Πολιτείες
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή Οικονομικής, Νομισματικής και Βιομηχανικής Πολιτικής
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις Ηνωμένες Πολιτείες
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις Ηνωμένες Πολιτείες

Αναπληρωτής 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Επιτροπή Προϋπολογισμών
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή Μεταφορών και Τουρισμού