María Jesús ARAMBURU DEL RÍO : 4η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 19-07-1994 / 05-01-1995 : Συνομοσπονδιακή Ομάδα της Ευρωπαϊκής Ενωτικής Αριστεράς - Μέλος
  • 06-01-1995 / 26-03-1996 : Συνομοσπονδιακή Ομάδα της Ευρωπαϊκής Ενωτικής Αριστεράς/Αριστερά των Πρασίνων των Βορείων Χωρών - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 19-07-1994 / 26-03-1996 : Izquierda Unida-Iniciativa per Catalunya (Ισπανία)

βουλευτές 

  • 21-07-1994 / 26-03-1996 : Επιτροπή Πολιτισμού, Νεότητας, Παιδείας και Μέσων Ενημέρωσης
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Λαϊκή Δημοκρατία της Κίνας
  • 13-02-1995 / 26-03-1996 : Επιτροπή για τα Δικαιώματα της Γυναίκας
  • 12-07-1995 / 26-03-1996 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Λαϊκή Δημοκρατία της Κίνας

Αναπληρώτρια 

  • 21-07-1994 / 13-02-1995 : Επιτροπή για τα Δικαιώματα της Γυναίκας
  • 19-01-1995 / 26-03-1996 : Επιτροπή Κοινωνικών Υποθέσεων και Απασχόλησης