Danielle DARRAS : 4η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Σοσιαλιστικού Κόμματος - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Parti socialiste (Γαλλία)

βουλευτές 

  • 21-07-1994 / 20-09-1995 : Μέλη του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στη Συνέλευση ΄Ισης Εκπροσώπησης όσον αφορά τη Συμφωνία μεταξύ των κρατών
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Επιτροπή Περιφερειακής Πολιτικής
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕΕ-Μάλτας
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕΕ-Μάλτας
  • 21-09-1995 / 15-01-1997 : Μέλη του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στη Συνέλευση ΄Ισης Εκπροσώπησης όσον αφορά τη Συμφωνία μεταξύ των κρατών
  • 16-01-1997 / 12-03-1997 : Μέλη του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στη Συνέλευση ΄Ισης Εκπροσώπησης όσον αφορά τη Συμφωνία μεταξύ των κρατών
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή Περιφερειακής Πολιτικής
  • 07-04-1997 / 19-09-1997 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Αυστραλία και τη Νέα Ζηλανδία
  • 02-10-1997 / 14-09-1998 : Μέλη του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στη Συνέλευση ΄Ισης Εκπροσώπησης όσον αφορά τη Συμφωνία μεταξύ των κρατών

Αναπληρώτρια 

  • 21-07-1994 / 23-02-1995 : Επιτροπή Πολιτικών Ελευθεριών και Εσωτερικών Υποθέσεων
  • 23-02-1995 / 15-01-1997 : Επιτροπή Πολιτισμού, Νεότητας, Παιδείας και Μέσων Ενημέρωσης
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή Πολιτισμού, Νεότητας, Παιδείας και Μέσων Ενημέρωσης