Jack M.E. LANG : 4η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 19-07-1994 / 31-07-1997 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Σοσιαλιστικού Κόμματος - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 19-07-1994 / 31-07-1997 : Parti socialiste (Γαλλία)

Αντιπρόεδρος 

  • 01-12-1994 / 11-07-1995 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Ιαπωνία
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Ιαπωνία

βουλευτές 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Επιτροπή Εξωτερικών Υποθέσεων, Ασφάλειας και Αμυντικής Πολιτικής
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Υποεπιτροπή για την Ασφάλεια και τον Αφοπλισμό
  • 17-11-1994 / 30-11-1994 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Ιαπωνία
  • 16-01-1997 / 18-07-1997 : Υποεπιτροπή για την Ασφάλεια και τον Αφοπλισμό
  • 16-01-1997 / 31-07-1997 : Επιτροπή Εξωτερικών Υποθέσεων, Ασφάλειας και Αμυντικής Πολιτικής

Αναπληρωτής 

  • 21-07-1994 / 22-02-1995 : Επιτροπή Πολιτισμού, Νεότητας, Παιδείας και Μέσων Ενημέρωσης
  • 23-02-1995 / 15-01-1997 : Επιτροπή Πολιτικών Ελευθεριών και Εσωτερικών Υποθέσεων
  • 16-01-1997 / 17-07-1997 : Επιτροπή Πολιτικών Ελευθεριών και Εσωτερικών Υποθέσεων
  • 16-01-1997 / 31-07-1997 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Ιαπωνία