Mercedes DE LA MERCED MONGE : 4η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 19-07-1994 / 06-12-1995 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος (Χριστιανοδημοκράτες) - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 19-07-1994 / 06-12-1995 : Partido Popular (Ισπανία)

βουλευτές 

  • 21-07-1994 / 06-12-1995 : Επιτροπή Περιφερειακής Πολιτικής
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Κεντρικής Αμερικής και το Μεξικό
  • 12-07-1995 / 06-12-1995 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Κεντρικής Αμερικής και το Μεξικό

Αναπληρώτρια 

  • 21-07-1994 / 06-12-1995 : Επιτροπή Πολιτικών Ελευθεριών και Εσωτερικών Υποθέσεων