Laura DE ESTEBAN MARTIN : 4η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 19-07-1994 / 12-07-1999 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος (Χριστιανοδημοκράτες) - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 19-07-1994 / 12-07-1999 : Partido Popular (Ισπανία)

Αντιπρόεδρος 

  • 30-01-1997 / 13-10-1997 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Παλαιστινιακό Νομοθετικό Συμβούλιο
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Παλαιστινιακό Νομοθετικό Συμβούλιο
  • 24-02-1999 / 12-07-1999 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Παλαιστινιακό Νομοθετικό Συμβούλιο

βουλευτές 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Επιτροπή Πολιτικών Ελευθεριών και Εσωτερικών Υποθέσεων
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Κεντρικής Αμερικής και το Μεξικό
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Κεντρικής Αμερικής και το Μεξικό
  • 16-01-1997 / 30-01-1997 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Παλαιστινιακό Νομοθετικό Συμβούλιο
  • 16-01-1997 / 12-07-1999 : Επιτροπή Πολιτικών Ελευθεριών και Εσωτερικών Υποθέσεων
  • 17-02-1997 / 12-07-1999 : Επιτροπή Αναφορών

Αναπληρώτρια 

  • 21-07-1994 / 21-06-1996 : Επιτροπή Πολιτισμού, Νεότητας, Παιδείας και Μέσων Ενημέρωσης
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Επιτροπή Αναφορών
  • 16-01-1997 / 17-02-1997 : Επιτροπή Αναφορών
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Κεντρικής Αμερικής και το Μεξικό
  • 16-01-1997 / 12-07-1999 : Επιτροπή Πολιτισμού, Νεότητας, Παιδείας και Μέσων Ενημέρωσης
  • 16-01-1997 / 12-07-1999 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕΕ-Μάλτας
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Κεντρικής Αμερικής και το Μεξικό
  • 24-02-1999 / 12-07-1999 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Κεντρικής Αμερικής και το Μεξικό