José María LAFUENTE LÓPEZ : 2η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 01-01-1986 / 05-07-1987 : Ομάδα των Ευρωπαίων Δημοκρατών - Μέλος
  • 06-07-1987 / 24-07-1989 : Ομάδα των Ευρωπαίων Δημοκρατών - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 01-01-1986 / 05-07-1987 : Coalición Popular (Ισπανία)
  • 06-07-1987 / 24-07-1989 : Alianza Popular (AP) (Ισπανία)

βουλευτές 

  • 16-01-1986 / 20-01-1987 : Επιτροπή Κανονισμού και Αναφορών
  • 16-01-1986 / 20-01-1987 : Επιτροπή Οικονομικής, Νομισματικής και Βιομηχανικής Πολιτικής
  • 10-03-1986 / 20-01-1987 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις Ηνωμένες Πολιτείες
  • 21-01-1987 / 21-01-1987 : Επιτροπή Θεσμικών Θεμάτων
  • 21-01-1987 / 21-01-1987 : Επιτροπή Κονονισμού, Ελέχου της Ενρολής και Ασολιών
  • 21-01-1987 / 13-03-1989 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις Ηνωμένες Πολιτείες
  • 22-01-1987 / 20-02-1987 : Επιτροπή Μεταφοπών και Τουρισμού
  • 20-02-1987 / 24-07-1989 : Επιτροπή Νομικών Θεμάτων και Δικαιωμάτων των Πολιτών
  • 13-06-1988 / 24-07-1989 : Επιτροπή Αναφοπών
  • 14-03-1989 / 24-07-1989 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις Ηνωμένες Πολιτείες

Αναπληρωτής 

  • 16-01-1986 / 20-01-1987 : Επιτροπή Νομικών Θεμάτων και Δικαιωμάτων των Πολιτών
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Επιτροπή Κονονισμού, Ελέχου της Ενρολής και Ασολιών