José María LAFUENTE LÓPEZ : 3η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 18-10-1991 / 18-07-1994 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος (Χριστιανοδημοκράτες) - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 18-10-1991 / 18-07-1994 : Partido Popular (Ισπανία)

βουλευτές 

  • 09-12-1991 / 14-01-1992 : Επιτροπή Νομικών Θεμάτων και Δικαιωμάτων των Πολιτών
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Κεντρικής Αμερικής και το Μεξικό
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Επιτροπή Πολιτικών Ελευθεριών και Εσωτερικών Υποθέσεων
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Κεντρικής Αμερικής και το Μεξικό
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Κεντρικής Αμερικής και το Μεξικό