Julio AÑOVEROS TRIAS de BES : 4η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος (Χριστιανοδημοκράτες) - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Partido Popular (Ισπανία)

βουλευτές 

  • 21-07-1994 / 21-06-1996 : Επιτροπή Ανάπτυξης και Συνεργασίας
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Δημοκρατία της Τσεχίας, τη Σλοβακία και τη Σλοβενία
  • 11-10-1995 / 15-01-1997 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕΕ-Δημοκρατίας της Τσεχίας
  • 11-10-1995 / 15-01-1997 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕΕ-Σλοβακίκης Δημοκρατίας
  • 21-06-1996 / 15-01-1997 : Επιτροπή Πολιτισμού, Νεότητας, Παιδείας και Μέσων Ενημέρωσης
  • 21-06-1996 / 15-01-1997 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με το Ισραήλ
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή Πολιτισμού, Νεότητας, Παιδείας και Μέσων Ενημέρωσης
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕΕ-Δημοκρατίας της Τσεχίας

Αναπληρωτής 

  • 21-07-1994 / 18-01-1996 : Επιτροπή Περιφερειακής Πολιτικής
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Επιτροπή Νομικών Θεμάτων και Δικαιωμάτων των Πολιτών
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή Νομικών Θεμάτων και Δικαιωμάτων των Πολιτών