Gian Piero BONIPERTI : 4η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 19-07-1994 / 04-07-1995 : Ομάδα Forza Europa - Μέλος
  • 05-07-1995 / 14-06-1998 : Ομάδα ΄Ενωση για την Ευρώπη - Μέλος
  • 15-06-1998 / 19-07-1999 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος (Χριστιανοδημοκράτες) - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Forza Italia (Ιταλία)

βουλευτές 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Επιτροπή Πολιτισμού, Νεότητας, Παιδείας και Μέσων Ενημέρωσης
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή Πολιτισμού, Νεότητας, Παιδείας και Μέσων Ενημέρωσης

Αναπληρωτής 

  • 23-09-1994 / 18-07-1996 : Επιτροπή Οικονομικής, Νομισματικής και Βιομηχανικής Πολιτικής
  • 16-01-1997 / 08-06-1998 : Επιτροπή Γεωργίας και Ανάπτυξης της Υπαίθρου
  • 11-09-1998 / 19-07-1999 : Επιτροπή Γεωργίας και Ανάπτυξης της Υπαίθρου