Bengt-Ola RYTTAR : 4η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 01-01-1995 / 08-10-1995 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Σοσιαλιστικού Κόμματος - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 01-01-1995 / 08-10-1995 : Socialdemokraterna (Σουηδία)

βουλευτές 

  • 18-01-1995 / 11-07-1995 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Εσθονία, τη Λιθουανία και τη Λεττονία
  • 19-01-1995 / 19-07-1995 : Προσωρινή Επιτροπή για την Απασχόληση
  • 19-01-1995 / 08-10-1995 : Επιτροπή Πολιτικών Ελευθεριών και Εσωτερικών Υποθέσεων
  • 12-07-1995 / 08-10-1995 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Εσθονία, τη Λιθουανία και τη Λεττονία

Αναπληρωτής 

  • 19-01-1995 / 08-10-1995 : Επιτροπή Περιβάλλοντος, Δημοσίας Υγείας και Προστασίας των Καταναλωτών