Birgitta AHLQVIST : 4η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 01-01-1995 / 08-10-1995 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Σοσιαλιστικού Κόμματος - Μέλος
  • 09-10-1995 / 04-10-1998 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Σοσιαλιστικού Κόμματος - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 01-01-1995 / 08-10-1995 : Socialdemokraterna (Σουηδία)
  • 09-10-1995 / 04-10-1998 : Socialdemokratiska arbetarepartiet (Σουηδία)

Αντιπρόεδρος 

  • 16-01-1997 / 04-10-1998 : Επιτροπή Πολιτισμού, Νεότητας, Παιδείας και Μέσων Ενημέρωσης

βουλευτές 

  • 18-01-1995 / 11-07-1995 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Ρωσία
  • 19-01-1995 / 15-01-1997 : Επιτροπή Πολιτισμού, Νεότητας, Παιδείας και Μέσων Ενημέρωσης
  • 19-01-1995 / 15-01-1997 : Επιτροπή για τα Δικαιώματα της Γυναίκας
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Ρωσία
  • 16-01-1997 / 04-10-1998 : Επιτροπή για τα Δικαιώματα της Γυναίκας

Αναπληρώτρια 

  • 19-01-1995 / 27-10-1995 : Επιτροπή Κοινωνικών Υποθέσεων και Απασχόλησης
  • 16-11-1995 / 15-01-1997 : Επιτροπή Νομικών Θεμάτων και Δικαιωμάτων των Πολιτών
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Ρωσία
  • 16-01-1997 / 04-10-1998 : Επιτροπή Περιφερειακής Πολιτικής
  • 14-10-1997 / 30-11-1997 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Ρωσία
  • 01-12-1997 / 04-10-1998 : Αντιπροσωπία στην κοινοβουλευτική επιτροπή συνεργασίας ΕΕ-Ρωσίας