Raúl Miguel ROSADO FERNANDES : 4η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 19-07-1994 / 04-07-1995 : Ομάδα Συνασπισμού των Ευρωπαίων Δημοκρατών - Μέλος
  • 05-07-1995 / 13-11-1995 : Ομάδα ΄Ενωση για την Ευρώπη - Μέλος
  • 14-11-1995 / 09-12-1996 : Ομάδα ΄Ενωση για την Ευρώπη - Αντιπρόεδρος
  • 10-12-1996 / 19-07-1999 : Ομάδα ΄Ενωση για την Ευρώπη - Αντιπρόεδρος

Εθνικά κόμματα 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Partido Popular (Πορτογαλία)

Αντιπρόεδρος 

  • 30-01-1997 / 13-10-1997 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Νότιας Αμερικής και το MERCOSUR
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Νότιας Αμερικής και το MERCOSUR
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Νότιας Αμερικής και το MERCOSUR

βουλευτές 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Επιτροπή Γεωργίας και Ανάπτυξης της Υπαίθρου
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις Ηνωμένες Πολιτείες
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις Ηνωμένες Πολιτείες
  • 16-01-1997 / 29-01-1997 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Νότιας Αμερικής και το MERCOSUR
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή Γεωργίας και Ανάπτυξης της Υπαίθρου
  • 14-12-1998 / 19-07-1999 : Επιτροπή Ελέγχου του Προϋπολογισμού

Αναπληρωτής 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Επιτροπή Πολιτισμού, Νεότητας, Παιδείας και Μέσων Ενημέρωσης
  • 16-01-1996 / 17-07-1996 : Προσωρινή εξεταστική επιτροπή για το καθεστώς κοινοτικής διαμετακόμισης
  • 18-07-1996 / 13-03-1997 : Προσωρινή εξεταστική επιτροπή για το καθεστώς κοινοτικής διαμετακόμισης
  • 23-07-1996 / 20-02-1997 : Προσωρινή εξεταστική επιτροπή για την ΣΕΒ (Σπογγώδης Εγκεφαλοπάθεια των Βοοειδών)
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή Εξωτερικών Υποθέσεων, Ασφάλειας και Αμυντικής Πολιτικής
  • 24-04-1997 / 19-11-1997 : Προσωρινή επιτροπή για την παρακολούθηση των συστάσεων σχετικά με την ΣΕΒ (Σπογγώδης Εγκεφαλοπάθεια των Βοοειδών)