Stelios ARGYROS : 4η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 19-07-1994 / 28-11-1994 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος (Χριστιανοδημοκράτες) - Μέλος
  • 29-11-1994 / 19-01-1997 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος (Χριστιανοδημοκράτες) - Μέλος του προεδρείου
  • 20-01-1997 / 19-07-1999 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος (Χριστιανοδημοκράτες) - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Νέα Δημοκρατία (Ελλάδα)

βουλευτές 

  • 21-07-1994 / 19-07-1995 : Προσωρινή Επιτροπή για την Απασχόληση
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Επιτροπή ΄Ερευνας, Τεχνολογικής Ανάπτυξης και Ενέργειας
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις Ηνωμένες Πολιτείες
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις Ηνωμένες Πολιτείες
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή ΄Ερευνας, Τεχνολογικής Ανάπτυξης και Ενέργειας

Αναπληρωτής 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Επιτροπή Οικονομικής, Νομισματικής και Βιομηχανικής Πολιτικής
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Νότιας Ασίας και την ΄Ενωση για την Περιφερειακή Συνεργασία τ
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή Οικονομικής, Νομισματικής και Βιομηχανικής Πολιτικής
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕΕ-Δημοκρατίας της Τσεχίας
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Νότιας Ασίας και την ΄Ενωση για την Περιφερειακή Συνεργασία τ
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Νότιας Ασίας και την ΄Ενωση για την Περιφερειακή Συνεργασία τ