Nikitas KAKLAMANIS : 4η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 19-07-1994 / 04-07-1995 : Ομάδα Συνασπισμού των Ευρωπαίων Δημοκρατών - Αντιπρόεδρος
  • 05-07-1995 / 23-10-1996 : Ομάδα ΄Ενωση για την Ευρώπη - Αντιπρόεδρος
  • 24-10-1996 / 09-12-1996 : Ομάδα ΄Ενωση για την Ευρώπη - Αντιπρόεδρος
  • 10-12-1996 / 19-07-1999 : Ομάδα ΄Ενωση για την Ευρώπη - Αντιπρόεδρος

Εθνικά κόμματα 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Πολιτική ΄Ανοιξη (Ελλάδα)

Αντιπρόεδρος 

  • 22-07-1994 / 15-01-1997 : Επιτροπή Μεταφορών και Τουρισμού

βουλευτές 

  • 21-07-1994 / 21-07-1994 : Επιτροπή Μεταφορών και Τουρισμού
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Ουκρανία, τη Λευκορωσία και τη Μολδαβία
  • 12-07-1995 / 12-10-1995 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Ουκρανία, τη Λευκορωσία και τη Μολδαβία
  • 13-10-1995 / 15-01-1997 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕE-Τουρκίας
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή Προϋπολογισμών
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕE-Τουρκίας

Αναπληρωτής 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Επιτροπή Περιφερειακής Πολιτικής
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Επιτροπή Αναφορών
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή Μεταφορών και Τουρισμού
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕΕ-Κύπρου