Stefano DE LUCA : 4η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 19-07-1994 / 30-11-1994 : Ομάδα Forza Europa - Μέλος
  • 01-12-1994 / 04-07-1995 : Ομάδα Forza Europa - Μέλος του προεδρείου
  • 05-07-1995 / 09-12-1996 : Ομάδα ΄Ενωση για την Ευρώπη - Μέλος του προεδρείου
  • 10-12-1996 / 18-02-1997 : Ομάδα ΄Ενωση για την Ευρώπη - Μέλος
  • 19-02-1997 / 16-04-1997 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Κόμματος των Φιλελευθέρων, Δημοκρατών και Μεταρρυθμιστών - Μέλος
  • 17-04-1997 / 19-07-1999 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Κόμματος των Φιλελευθέρων, Δημοκρατών και Μεταρρυθμιστών - Μέλος του προεδρείου

Εθνικά κόμματα 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Forza Italia (Ιταλία)

Πρόεδρος 

  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Λαϊκή Δημοκρατία της Κίνας
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Λαϊκή Δημοκρατία της Κίνας

Αντιπρόεδρος 

  • 16-01-1996 / 17-07-1996 : Προσωρινή εξεταστική επιτροπή για το καθεστώς κοινοτικής διαμετακόμισης
  • 18-07-1996 / 13-03-1997 : Προσωρινή εξεταστική επιτροπή για το καθεστώς κοινοτικής διαμετακόμισης

βουλευτές 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Επιτροπή Γεωργίας και Ανάπτυξης της Υπαίθρου
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Επιτροπή Ελέγχου του Προϋπολογισμού
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες μέλη του ΑSΕAN, τη Νοτιοανατολική Ασία και τη Δημοκρατία της Κορέας
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες μέλη του ΑSΕAN, τη Νοτιοανατολική Ασία και τη Δημοκρατία της Κορέας
  • 14-12-1995 / 16-01-1996 : Προσωρινή εξεταστική επιτροπή για το καθεστώς κοινοτικής διαμετακόμισης
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή Πολιτικών Ελευθεριών και Εσωτερικών Υποθέσεων
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή Ελέγχου του Προϋπολογισμού

Αναπληρωτής 

  • 23-09-1994 / 15-02-1995 : Επιτροπή Εξωτερικών Υποθέσεων, Ασφάλειας και Αμυντικής Πολιτικής
  • 15-02-1995 / 15-01-1997 : Επιτροπή Προϋπολογισμών
  • 16-01-1997 / 19-02-1997 : Επιτροπή Προϋπολογισμών